Logopeda Online / Skype

Prowadzę terapię mowy i komunikacji
w ramach prowadzonego przeze mnie gabinetu.

Terapia neurologopedyczna

 

Terapia neurologopedyczna obejmuje bardzo szeroki obszar oddziaływania na rozwój dziecka. W dużej mierze opiera się na bezpośredniej relacji teraputa- dziecko-rodzic, która pozwala na stworzenie niepowtarzalnych warunków do motywowania, inspirowania dziecka do pokonywania trudności.

 

Uważam, iż nie wszystkie obszary terapii neurologopedycznej możemy prowadzić w formule terapii online. Pewne działania w zakresie rozwoju kompetencji komunikacyjnych wymagają, według mnie, kontaktu bezpośredniego. Nie zawsze stworzenie takich warunków jest możliwe. W pewnych obszarach terapii logopedycznej możemy pracować efektywnie wykorzystując formułę zajęć online. Korekta wad wymowy jest cześcią pracy logopedycznej, którą efektywnie i skutecznie można prowadzić online.

Diagnoza logopedyczna

Dobrze przeprowadzona diagnoza logopedyczna, rzetelny plan terapii oraz ścisła współpraca z rodzicem gwarantują efektywną terapię w obszarach:

usprawniania czynności mięśniowych układu orofacjalnego,

uzyskania prawidłowej pozycji spoczynkowej języka,

nauki prawidłowego żucia i połykania,

wypracowania prawidłowego toru oddechowego,

korekty wad wymowy.

Leczenie laryngologiczne i ortodontyczne

Jeśli dziecko objęte jest leczeniem laryngologicznym, ortodontycznym a wady wymowy są problemem towarzyszącym powyższym obszarom leczenia – jesteśmy w stanie pracować logopedycznie także w formule online. Korygując metodycznie wszystkie aspekty usprawniania pracy układu orofacjalnego.
Zapraszam rodziców dzieci dwujęzycznych mieszkających w Niemczech, USA, UK, Australii czy Nowej Zelandii. Możliwa jest terapia w języku angielskim.

Zapraszam rodziców, którzy są chętni wykonywać systematyczną pracę logopedyczną ze swoim dzieckiem w oparciu o skuteczny coaching. Zawierający diagnozę oraz planowanie kolejnych etapów terapii wraz z zaplanowaniem konkretnych ćwiczeń oraz zweryfikowaniem, oceną efektów ich wykonywania.

Czas, którego nie tracą Państwo na dojazd do stacjonarnego gabinetu logopedycznego może być wspaniałą okazją do wspólnego, efektywnego spędzenia go ze swoim dzieckiem. Jednocześnie w razie potrzeby zawsze istnieje możliwość zorganizowania konsultacji w gabinecie.

Zapraszam do kontaktu

(+48) 501 455 851

logopeda@gadula.opole.pl

45-072 Opole, Reymonta 47/3

Online / Skype (Polska, Niemcy, USA, UK, Australia, Nowa Zelandia)
Berlin, Chicago, Londyn, Bruksela